5 października 2018

Światowy Dzień Zwierząt

4 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Światowy Dzień Zwierząt". Wszystkie grupy spotkały się na holu, gdzie odbyła się prezentacja przedstawiająca zwierzęta żyjące w różnych środowiskach i zakątkach świata. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, naśladowały głosy zwierząt. Odbyła się również rozmowa na temat bezdomnych zwierząt i sposobu udzielania im pomocy oraz o schronisku, dla którego zbieramy karmę. Dzieci wypowiadały się na temat opieki nad zwierzętami, malowały i rysowały. Celem tego dnia było uświadomienie dzieciom, że zwierzęta są nie tylko do zabawy. Są to istoty żywe, które czują, reagują i nie należy im robić krzywdy. Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w organizowanej przez nasze przedszkole zbiórce karmy i innych rzeczy dla psów i kotów przebywających w schronisku dla bezdomnych zwierząt.