17 września 2018

Międzynarodowy Dzień Kropki

17 września w klasach 1, 2a, 2b Szkoły Podstawowej im. K. Pułaskiego w Rędzinach odbyła się I edycja International Dot Day – Międzynarodowego Dnia Kropki. Dzień Kropki obchodzony jest na świecie jako wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki książki Petera Reynoldsa „Kropka”. Książka ta poruszająca serca dorosłych i dzieci jest okazją do rozmawiania o talentach drzemiących w każdym z nas, inspiracją do tworzenia prac plastycznych, zabaw ruchowych. Dzisiejszy dzień w naszej szkole był „ wielkim świętem radości”, dniem kreatywnym, twórczym. Koordynatorem Dnia Kropki była wych.kl.2a P. A. Ferdyczak, którą dzielnie wspierały P. J. Kmiecik- wych. kl.1, P. M. Dziuba- wych.kl.2b i P. B. Józefowska- n-l świetlicy. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dla swoich dzieci pięknych strojów oczywiście w kropki, dzięki którym ten dzień był jeszcze radośniejszy i kolorowy.
       
+3