12 czerwca 2018

THE BIG CHALLENGE

Konkurs Języka Angielskiego THE BIG CHALLENGE 11 kwietnia 2018 roku odbył się w naszej szkole konkurs języka angielskiego THE BIG CHALLENGE, którego koordynatorką była nauczycielka języka angielskiego Aleksandra Żaba-Stępień. W konkursie wzięło udział 22 gimnazjalistów i 20 uczniów szkoły podstawowej począwszy od klasy czwartej. Wyniki konkursu poznaliśmy 22 maja 2018 roku. Pierwsze miejsca w szkole zajęli: Poziom 1 (klasa IV - V SP)– Milena Gawron Poziom 2 – (klasa VI SP) – Zuzanna Lewkowicz Poziom 3 – (klasa VII SP) – Igor Chobot Poziom 4 – (klasa II Gimnazjum) – Mateusz Żaba Poziom 5 - (klasa III Gimnazjum) – Martyna Wróbel W rankingu wojewódzkim na czołowych pozycjach uplasowali się: Igor Chobot, Mateusz Żaba, Aleksandra Krakowska i Oliwia Palacz. Ceremonia podsumowania konkursu odbyła się w dniu 12.06.2018 roku. Nagrody wręczyła pani dyrektor Agnieszka Ryś oraz nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu – Anna Malczewska i Aleksandra Żaba-Stępień. Wszystkim laureatem składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów. The Big Challenge to międzynarodowy konkurs języka angielskiego, adresowany do uczniów w wieku 12 – 16 lat. Konkurs powstał we Francji w 1999 roku, z inicjatywy grupy nauczycieli. Jego głównym celem jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez zabawę. Konkurs ten odbywa się raz w roku w kilku krajach w Europie. W 2018 roku, w konkursie wzięło udział ponad 642 000 uczniów z Francji, Niemiec, Austrii, Hiszpanii i Szwecji. Dla uczniów to praktyczny sposób weryfikacji zmieniających się umiejętności językowych. Dzięki trzem rankingom, uczniowie mogą porównywać swoje wyniki na różnych szczeblach konkursu (szkolnym, wojewódzkim i krajowym). Otrzymany CERTYFIKAT jest oficjalnym dokumentem, który potwierdza poziom zaawansowania ucznia, zgodnie z międzynarodową klasyfikacją CEFR. Test konkursowy odbywał się w trybie online, na komputerze lub tablecie podłączonym do Internetu na czas trwania konkursu. Kwestionariusz testowy składał się z 45 pytań, dla każdego pytania możliwe były 4 odpowiedzi. Pytania sprawdzały wiedzę z zakresu słownictwa, rozumienia, gramatyki i ogólnej znajomości kultury. Test obejmował 5 poziomów trudności. Uczniowie mogli przygotowywać się do konkursu The Big Challenge od początku roku szkolnego, szlifując swój angielski na darmowych grach i aplikacjach oraz testach z poprzednich lat.