3 czerwca 2018

KSIĄŻKA TO NAJLEPSZY PRZYJACIEL

Dnia 28 maja 2018 r. w ZSP nr 2 odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I A i I B. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy V pod kierunkiem pani Iwony Dudek – bibliotekarki szkolnej. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę oraz jak korzystać z wypożyczalni i kącika czytelniczego. Uczniowie klas I odgadywali także baśniowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani dyrektor Agnieszka Ryś ogromnym ołówkiem dokonała pasowania każdego z uczniów. Na zakończenie nowi Czytelnicy otrzymali pamiątkowy dyplom, który będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.