28 maja 2018

”Żyję zdrowo – bez używek”

W piątek 25 maja 2018 r. w ZSP im.Jana Pawła II w Rudnikach odbył się konkurs o tematyce profilaktycznej pt.”Żyję zdrowo – bez używek” przygotowany przez pedagogów szkolnych gminy Rędziny mgr Magdalenę Kolewińską – Kołdon oraz mgr Jolantę Wójcik. Konkurs przebiegał pod patronatem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rędzinach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Wiktoria Brzóska i Dominik Pabich z klasy IV, Julia Polak z klasy V, Zuzanna Lewkowicz z klasy VI oraz Igor Chobot z klasy VII. Uczniowie rozwiązywali wiele trudnych zadań: był test wiedzy, projekt logo, krzyżówka, ułożenie rebusu, przygotowanie scenki przedstawiającej zachowania asertywne. Na szczególną uwagę zasługuje wspaniała współpraca grupy. Zespół naszej szkoły otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy!! Konkurs objął również uczniów gimnazjum, którzy startowali w kategorii zdrowe żywienie. Uczennice oddziału gimnazjalnego klasy IIIa Kinga Michalak oraz Roksana Biskup przygotowały wspaniałe śniadanie dla gimnazjalisty w postaci naleśników. Kinga zrobiła naleśniki zielone, natomiast Roksana kasztanowe. Jury konkursu, degustując potrawy, było pod wielkim wrażeniem walorów smakowych. Decyzją jurorów Kinga Michalak zajęła I miejsce, a Roksana Biskup II. Wielkie gratulacje!!! Warto zgłosić się do dziewczyn po przepisy!