10 maja 2018

Majowa wycieczka

Majowa wycieczka klas: V, VI, VII w Góry Świętokrzyskie. ,,Pierwszego dnia zwiedziliśmy zamek królewski w Chęcinach, poznaliśmy wiele legend i tajemnic związanych z historią tej warowni, obejrzeliśmy pokaz średniowiecznych tańców. Mogliśmy też spróbować swych sił w strzelaniu z łuków, władaniu mieczem i przymierzyć elementy stroju rycerskiego takie jak hełm garnczkowy czy misiurka. Następnie udaliśmy się do klasztoru na Świętym Krzyżu, zapoznaliśmy się też z historią i zabytkami związanymi z pogańską przeszłością Łysogór. Drugiego dnia wyruszyliśmy do Oblęgorka, aby zobaczyć pałacyk, w którym mieszkał i tworzył Henryk Sienkiewicz. Potem odkrywaliśmy tajemnice ludzkiego ciała, zwiedzając wystawę „Człowiek – niezwykła maszyna” w Centrum Nauki Leonardo da Vinci.Wszystkim bardzo się tam podobało. Zwiedzanie jaskini Raj było ostatnią atrakcją naszej wycieczki. Bardzo szybko i intensywnie minęły nam te dwa dni wspólnej nauki i zabawy, a dzięki cudownej majowej aurze mogliśmy w pełni docenić piękno krajobrazu Gór Świętokrzyskich".