18 kwietnia 2018

Czad i Ogień. Obudź czujność!

Uczniowie klas trzecich wzięli udział w długofalowej kampanii Czad i Ogień. Obudź czujność! Wspólnie z wych. p.M.Dziubą i p. J.Kmiecik wypełniali karty pracy na temat czujek tlenku węgla -czadu, objawów zatrucia tlenkiem węgla, prawidłowej wentylacji. Czytali opowiadanie o tym ,,Jak pies Żarek został bohaterem". Powtórzyli numery alarmowe, wiedzą jak zachować się w sytuacji zagrożenia pożarem. Praktycznie ćwiczyli na sobie jak udzielić pierwszej pomocy i zadzwonić po pomoc. Do działań zostali włączeni rodzice, układając z dziećmi domowy plan ewakuacji. Podsumowaniem akcji było spotkanie z komendantem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. 9.04 w naszej szkole przeprowadził pogadankę i wręczył dyplomy wszystkim uczniom.