25 stycznia 2018

Spotkanie ze strażakiem

Również 24 stycznia w ramach naszej współpracy z rodzicami odwiedził nas tata naszego ucznia Eryka z I b. Pan Marcin Dondela jest strażakiem. Opowiedział nam o codziennych zmaganiach i nieprzewidywalności swojego zawodu. Nadmieniał o szerokim zakresie działań nie tylko ratowania z pożarów, ale również w czasie zagrożeń chemicznych, klęsk żywiołowych, w czasie zabezpieczeń imprez masowych. Prezentował przyniesiony ze sobą osprzęt i odzież ochronną wykorzystywaną w ww. sytuacjach. Zwrócił szczególną uwagę na kwestię codziennego bezpieczeństwa i komunikacji ze strażą w sytuacjach zagrożenia. Udzielił instruktażu pierwszej pomocy. Wszystkim bardzo podobało się spotkanie ze strażakiem, dzieci mogły dotknąć sprzętu, przymierzyć prezentowany strój, poczuć się przez chwilę jak prawdziwy bohater niosący innym pomoc. Dziękujemy za spotkanie, cenne wskazówki i zaproszenie do jednostki straży pożarnej w Częstochowie!