23 stycznia 2018

„Z wizytą na Olimpie”

22 stycznia na lekcji języka polskiego piątoklasiści wraz z wychowawczynią panią Iwoną Dudek postanowili miło i przyjemnie podsumować pracę z mitologią grecką. Przywdziali przepiękne stroje, przygotowali starannie atrybuty, by wcielić się w postaci bogów olimpijskich. Następnie prezentowali przygotowane wcześniej scenki. Mogliśmy zobaczyć gromowładnego Zeusa (Maciek Waligórski), najpiękniejszą z bogiń – Afrodytę ( Ola Borkowska, Nikola Porębińska i Julia Figzał), nie zabrakło również bogini lasów i łowów – Artemidy (Milena Gawron, Ola Wyrazik, Julia Polak, Natalia Jaruga i Ernest Mróz), Apolla (Adrian Dubiak) oraz symbolu mądrości – Ateny (Martyna Stoszek). Naszych aktorów na zdjęciach uwieczniła pani Edyta Palacz. Ta lekcja z pewnością należała do udanych. Młodzi aktorzy wykazali się ogromną kreatywnością i talentem.Wiedza, którą zdobyli na temat mitologii greckiej, na długo pozostanie w ich pamięci.