21 grudnia 2017

„Bóg się rodzi w naszych sercach”

20 i 21 grudnia 2017 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Rędzinach odbyło się przedstawienie pod tytułem „Bóg się rodzi w naszych sercach”. Jasełka o narodzeniu Pana Jezusa w piękny sposób przygotowała pani Joanna Kmiecik wraz z uczniami klasy III b , III a i z klasy I b , którzy z bardzo dużym zaangażowaniem wcielali się w role biblijnych postaci. Piękne stroje, śpiew kolęd i scenografia przeniosły nas w odlegle czasy; mogliśmy choć przez chwilę poczuć klimat zamierzchłych lat. Scenariusz inscenizacji nie tylko przypominał o niezwykłych wydarzeniach, ale przede wszystkim zmuszał do refleksji nad dzisiejszym światem i nad tym, jakimi jesteśmy ludźmi. Jasełka wszystkim bardzo się podobały, mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Pani dyrektor Agnieszka Ryś podziękowała uczniom oraz pani Joannie Kmiecik za przygotowanie jasełek. Złożyła wszystkim obecnym najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Swoją obecnością zaszczycili nas pan Paweł Militowski Wójt Gminy Rędziny, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły. Z kolędą na ustach uczestnicy Jasełek podzielili się opłatkiem i zasiedli do wspólnej wieczerzy.