27 listopada 2017

ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

22 listopada uczniowie klasy III a i IIIb naszej szkoły brali udział w żywej lekcji przyrody. Lekcję poprowadziła pani dyrektor Agnieszka Ryś w asyście opiekuna zwierząt Maksyma. W czasie lekcji pani dyrektor, opowiedziała o życiu i zwyczajach tych niezwykłych, egzotycznych zwierząt, prezentując jaszczurkę agamę brodatą, gekona lamparciego, pytona królewskiego, pająka ( Poecilotheria Matallica) i ciekawe owady- patyczaki. Uczniowie dowiedzieli czym odżywiają się węże, jaszczurki i gekony, jak są zbudowane, jaką osiągają długość oraz jak zachowują się w środowisku naturalnym. Inną ciekawostką, którą się dowiedzieliśmy jest to, że węże nie mają uszu i nie słyszą tak jak my. Dźwięki docierają do nich jako drgania powietrza, które wyczuwają skórą. Każdy uczeń miał okazję pogłaskać agamę i gekona i przekonać się, że są to delikatne i miłe w dotyku zwierzęta. Pani dyrektor pokazała również uczniom rośliny owadożerne takie jak rosiczki, kapturnice, muchołówki i dzbaneczniki. Rośliny te wabią , chwytają, a następnie trawią swoje ofiary gruczołami pokrywającymi liście. To był naprawdę dzień pełen wrażeń.