20 listopada 2017

11 LISTOPADA

Dnia 13 listopada o godzinie 9.00 w naszej szkole odbyła się uroczystość  poświęcona najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu. Apel z okazji Święta Niepodległości przygotowali uczniowie z klasy V i VII  pod kierunkiem pani Iwony Dudek i pani Bożeny Migoń. Montaż słowno – muzyczny pt. „Dopóty Polska żyje, dopóki w sercach naszych” wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład najmłodszych ich uczestników. Natomiast interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Występ uczniów był wyrazem  patriotyzmu, umiłowania Ojczyzny oraz pamięci o tych, którzy walcząc o jej niepodległość poświęcili własne życie.