28 maja 2017

NOC W BIBLIOTECE

„Cóż może być bardziej cennego od codziennych spotkań z mądrymi książkami” Tradycyjnie w maju w ramach obchodów Tygodnia Oświaty Książki i Prasy organizujemy w naszej szkole cieszącą się ogromnym zainteresowaniem uczniów „Noc z biblioteką”. Tegoroczna impreza odbyła się 26/27 maja. Naszą zabawę rozpoczęliśmy od podchodów „z dreszczykiem”, w czasie których uczniowie musieli wykazać się znajomością lektur szkolnych. Wśród licznych atrakcji znalazły się również drużynowe zmagania intelektualne: „Państwa i miasta”, „Kalambury”, zagadki literackie. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać fragmentów książki Rafała Kosika pt. „Felix, Net i Nika”, które czytała im pani Dyrektor mgr Agnieszka Ryś. Na zakończenie tej nocy pełnej wrażeń obejrzeliśmy film „Mój przyjaciel orzeł”. Pyszny poczęstunek w postaci pizzy dla wszystkich uczestników zasponsorowała Rada Rodziców. Dziękujemy! Organizatorami „Nocy z biblioteką”, jak i wszystkich imprez zorganizowanych w ramach obchodów Tygodnia Oświaty, Książki i Prasy była Dyrektor szkoły pani mgr Agnieszka Ryś oraz bibliotekarze szkolni pani mgr Bożena Migoń i mgr Iwona Dudek. Dziękujemy pani mgr Annie Malczewskiej za pomoc w zorganizowaniu „Nocy z biblioteką”. Do zobaczenia za rok!